Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu marzec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31
domofony


Otwarcie Drogi Powiatowej nr 2939W relacji Białkowo-Szczytno

W sobotnie popołudnie (30. września) odbyło się symboliczne otwarcie drogi powiatowej nr 2939W relacji Białkowo-Szczytno po procesie gruntownej modernizacji. Inwestycja przebudowy i utwardzenia tej trasy w technologii asfaltowej prowadzona była przez Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe PRIMA w okresie od kwietnia do lipca br. 

Przedsięwzięcie kosztowało prawie 1 140 tys. zł i było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Płocku i gminę Radzanowo, która na mocy zawartego porozumienia przekazała kwotę 350 tys. zł. Blisko 3-kilometrowy odcinek trasy Białkowo-Szczytno stanowi od lat wyczekiwany i niezwykle ważny lokalnie szlak komunikacyjny, łączący tereny gminy Radzanowo z gminą Słupno oraz miastem Płock. Nie dziwi więc fakt, że sobotnia uroczystość zgromadziła licznie mieszkańców Białkowa, Szczytna i innych pobliskich miejscowości. Także wśród przedstawicieli władz samorządowych różnych szczebli znaleźli się m.in. Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Mariusz Bieniek – starosta płocki, Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo, Marcin Błaszczyk – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku, radni powiatowi Paweł Jakubowski, Paweł Tokarski i Tomasz Duda oraz radni gminy Radzanowo z przewodniczącą Jolantą Sochacką na czele. Uroczystość rozpoczęła się ceremonią poświęcenia drogi, jaką poprowadzili proboszczowie Zbigniew Cichewicz i Franciszek Stepnowski. Marszałek Adam Struzik przyznał, że inwestycje drogowe realizowane w partnerstwie samorządów różnych szczebli są godne podziwu i naśladowania. Takie przedsięwzięcia, jak modernizacja drogi Białkowo-Szczytno dowodzą, że możliwe są porozumienia władz lokalnych, bez względu na przekonania polityczne. Takiej postawy samorządowców, dbających o dobro społeczne oczekuje społeczeństwo. Starosta Mariusz Bieniek przyznał, że deklaracja współfinansowania przedsięwzięcia z budżetu gminy oraz postawa wójta gminy Radzanowo i radnego Kazimierza Gajewskiego, którzy bardzo aktywnie zabiegali o tę inwestycję, przełożyły się na jednomyślność w głosowaniu wszystkich radnych powiatowych. Z kolei wójt Sylwester Ziemkiewicz przypomniał, że strategia trwającej kadencji skupia się bardzo mocno na inwestycjach drogowych. Stąd licznie składane wnioski o wsparcie ze środków unijnych i dotacji krajowych, współfinansowanie z budżetu gminy Radzanowo modernizacji dróg powiatowych, czy inwestycje własne tzn. finansowane wyłącznie z budżetu gminy. Przewodnicząca Jolanta Sochacka zapewniła, że radni gminni zawsze kierują się dobrem lokalnych społeczności, a inwestycje w tak ważne szlaki komunikacyjne, jak trasa Szczytno-Białkowo zawsze spotykają się z jednomyślnością. Inni zaproszeni goście gratulowali Mieszkańcom skutecznych przedstawicieli samorządowych i życzyli bezpiecznego korzystania z nowoczesnej drogi. Oficjalne otwarcie drogi relacji Białkowo-Szczytno było okazją do wykonania pamiątkowego zdjęcia oraz do symbolicznego przejazdu kolumny samochodów prowadzonej przez wóz bojowy OSP Szczytno.
 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl