Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31
domofony


Dzień Myśli Braterskiej 2018

W dniach 23-24 lutego 2018 r.  w Radzanowie odbył się Złaz drużyn zuchowych i harcerskich z okazji obchodów Dnia Myśli Braterskiej.

To niezwykły dzień w harcerskim kalendarzu, święto zuchów, harcerek i harcerzy zrzeszonych w Hufcu Mazowsze, dla których służba drugiemu człowiekowi jest fascynującym i pożytecznym przeżyciem, odpowiadającym na potrzeby najbliższych nam ludzi. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz.
Na początku odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia Srebrnej Odznaki Przyjaciół Harcerstwa. Otrzymali ją z rąk zastępcy komendanta Chorągwi Mazowieckiej harcmistrza Andrzeja Gorczycy, w podziękowaniu za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży oraz za pomoc okazaną ZHP w jego pracy wychowawczej: Pani Marzena Kowalewska, Pani Magdalena Kosielińska i Pan Bolesław Urbaniak. Harcerze z Radzanowa uhonorowali również odznaką Przyjaciół Drużyny Gości w osobach: Wójta Sylwestra Ziemkiewicza, Danutę Brzozowską, Cecylię Wójcik, Roberta Majewskiego, Radosława Karwowskiego. Następnie według obrzędu harcerskiego rozpoczęła się wieczornica poświęcona 100 –leciu powstania ZHP, gdzie we wspaniałej atmosferze wśród gawędy muzyka i śpiew połączyły nie tylko harcerskie serca.
Następnego dnia poranek rozpoczęliśmy grą terenową. W tym roku trasy rajdu przygotowała drużyna harcerska Wędrowne Ptaki. Zadania powiodły harcerzy przez  urokliwe zakątki gminy Radzanowo. Były to trasy tematyczne - harcerska upamiętniała bohaterów Powstania Styczniowego, a zuchowa historię Polski i symbole narodowe.  Uczestnicy poprzez różnorodne zadania, gry i zabawy wzbogacali swoją wiedzę obcując jednocześnie z przyrodą, która w tym roku nie była dla nas zbyt łaskawa, bo mróz i dokuczliwy wiatr smagał nasze twarze. Impreza mogła odbyć się dzięki częściowemu sfinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Płocku i wsparciu licznych sponsorów doceniających zalety harcerstwa - Wójta Gminy Radzanowo, Dyrektora Zespołu Szkół w Radzanowie,   oraz  pracy społecznej organizatorów , Nauczycieli szkoły w Radzanowie kadry instruktorskiej i rodziców. Smakołyki zawdzięczamy Państwu Klekowickim.
W Rajdzie wzięły udział drużyny zuchowe, harcerskie i starszoharcerskiej z Bodzanowa, Blichowa,  Nowego Miszewa, Sikorza, Gąbina, Gostynina, Łęg Probostwo, Radzanowa-  razem z wolontariuszami ok.290 osób. Na złazie ZHP realizowano program Barwy Przyszłości.
W poszczególnych kategoriach wiekowych zuchy, harcerze, harcerze starsi/ wyłoniono I miejsca a laureaci otrzymali Puchary – Komendanta Hufca ZHP, Wójta Gminy Radzanowo, Dyrektora Zespołu Szkół oraz  nagrody .
 Wszyscy bawili się znakomicie - to był wartościowy i pełen radosnych wrażeń weekend.
Czuwaj!

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl