Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31
domofony


VI Turniej Sołectw - podsumowanie

W sobotni poranek miłośnicy piłki nożnej spotkali się na hali sportowej w Radzanowie, gdzie po raz szósty rozegrany został piłkarski Turniej Sołectw o Puchar Wójta i Rady Gminy Radzanowo.
Do rozgrywek pierwotnie zgłosiło się 9 drużyn; w szranki stanęło ostatecznie 8 zespołów: Ciółkowo, Dźwierzno, Juniorzy, Nowe Boryszewo, Oldboy’s Polonia, Radzanowo, Radzanowo-Dębniki i Woźniki.

Uroczystego otwarcia turnieju, z pierwszym kopnięciem piłki włącznie, dokonała Jolanta Sochacka, przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo. Rywalizacja turniejowa wymagała ogromnego zaangażowania, skupienia, a niekiedy prawdziwej walki z własnymi słabościami. W 12 meczach fazy grupowej padło łącznie 36 goli. Awans do półfinału z pierwszego miejsca wywalczyło Nowe Boryszewo i Ciółkowo, a z drugiego – Radzanowo i Radzanowo-Dębniki.
W pierwszym starciu półfinałowym Nowe Boryszewo pokonało Radzanowo-Dębniki 3:1. Z kolei mecz między Ciółkowem a Radzanowem jak zawsze był pojedynkiem pełnym emocji, gry nerwów i wytrzymałości psychologicznej do samego końca. Tym razem przy wyniku 1:2 dla Ciółkowa sędzia pokazał zawodnikowi Radzanowa czerwoną kartkę; gra w osłabieniu zmotywowała radzanowską drużynę do walki i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. O kolejności awansu zdecydowały więc rzuty karne, w których Radzanowo pokonało Ciółkowo 3:2. W finałowym meczu o brąz także padł remis (1:1), ale po rzutach karnych 2:1 Ciółkowo pokonało Radzanowo-Dębniki. Pojedynek Mistrzów rozegrały tym razem drużyny Radzanowa i Nowego Boryszewa, ale zwycięzcami okazali się ostatecznie zawodnicy Radzanowa.
Zatem oficjalnie ogłaszamy wyniki VI Turniej Sołectw o Puchar Wójta i Rady Gminy Radzanowo:
I. Radzanowo, II Nowe Boryszewo, III Ciółkowo- Ciółkówko, IV Radzanowo-Dębniki, V Woźniki, VI Dźwierzno, VII Juniorzy, VIII Oldboy's Polonia.
Najlepszy Strzelec: Filip Orłowski (Nowe Boryszewo). Najlepszy Zawodnik: Rafał Bratkowski (Radzanowo). Najlepszy Bramkarz: Piotr Majchrzak (Oldboy's Radzanowo).
Podsumowania całego wydarzenia dokonał Wójt Sylwester Ziemkiewicz, który pogratulował wszystkim zawodnikom startu w turnieju i podziękował za współtworzenie pięknych, czasem niezwykle emocjonujących widowisk sportowych.
W ceremonii dekoracji zawodników wzięli również udział współorganizatorzy - Radni Gminy Radzanowo: Urszula Jaszczak, Katarzyna Makowska, Sławomir Trojanowski, Krzysztof Sobczak, Kazimierz Gajewski, Krzysztof Janecki, Marcin Woźniak. W czasie turnieju gościliśmy ponadto Roberta Tokarskiego, Kamila Raczyńskiego i Jacka Szymańskiego.
Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy arbitrom - Wojciechowi Młotkowskiemu i Kamilowi Rzechółko oraz pielęgniarce Jadwidze Sokołowskiej, która w tym roku miała niestety mnóstwo pracy przy udzielaniu pomocy medycznej.
Oprawę medialną wydarzenia prowadzili Agnieszka Ziemkiewicz i Radosław Karwowski.
Wszystkim drużynom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za walkę fair play. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Magdalena Kosielińska,
koordynator VI Turnieju Sołectw

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl