Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu sierpień 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31
domofony


Wieczór Sobótkowy 2019

Magiczna noc letniego przesilenia w gminie Radzanowo od wielu już lat jest związania z celebrowaniem Nocy Świętojańskiej. Konkursowe wyplatanie wianków, przejście z nimi w uroczystym orszaku nad stawy i puszczanie na wodę to elementy kultywowania staropolskiej tradycji. To również moment zwieńczenia sezonu kulturalnego, stąd prezentacje artystyczne dorobku sekcji wokalnych i tanecznych, zespołów i chórów działających w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Oficjalnego otwarcia tegorocznej Sobótki w imieniu wszystkich organizatorów dokonał Sylwester Ziemkiewicz, wójt gminy Radzanowo, który życzył wszystkim wspaniałych wrażeń. W programie artystycznym prezentowało się wielu małoletnich wokalistów CKiS, których ze wzruszeniem podziwiali przede wszystkim rodzice i dziadkowie. Nie zabrakło także „Fitness Dynamitek”, energetycznych tancerek „Czarnej Magii” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rogozina oraz zachwycających grup tanecznych CKiS - „Pink Power” i „Little Monster”. Wspaniałym koncertowaniem na żywo prezentowały się zespoły No Name i ADHD oraz Chór „Złota Jesień”. Instruktarzu o prawidłowym udzielaniu pierwszej pomocy udzieliła Monika Ulicka z wolontariuszami PCK Oddział w Płocku. Występy artystyczne zakończyły prezentacje zespołów wokalnych Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Popisom scenicznym towarzyszyły atrakcje dodatkowe.
Dla dzieci i młodzieży dostępne były tzw. dmuchańce, eurobangee, przejażdżki kucykiem, podróżowanie Ciuchcią Tumską. Członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Radzanowo przygotowały natomiast kącik zabaw kreatywnych, wyplatanie warkoczyków, tatuaże z henny, blizny i krwawiące rany, a także malowanie buziek. Z kolei Sekcja Wędkarska po raz kolejny zapraszała do wspólnego pływania po radzanowskich stawach. Nieocenioną rolę w przygotowaniu wydarzenia odegrali swoimi własnymi stoiskami Partnerzy wydarzenia tj. Stowarzyszenie „Anielski Kredens” z Rogozina; Warsztat Terapii Zajęciowej z Męczenina; Wesoła Chatka z Boryszewa; Zakątek nad Słupianką z Białkowa; Gminne Koło PPUTW z Małej Wsi; Gminne Koło PPUTW z Radzanowa;
Program artystyczny przeplatany był wręczaniem nagród w różnorodnych konkursach. Klub GLKS Polonia Radzanowo rozstrzygnął „na gorąco” dziecięce zmagania plastyczne na flagę klubową; za najlepszą została uznana praca Julii Lis, kolejne miejsca zdobyli Bartosz Sendzicki i Grzegorz Rutkowski, zaś miejsce IV ex aequo zajęli: Fabian Gołębiowski, Paweł Czapliński, Kacper Pesta i Krystian Stefański. Laureatom konkursu międzygminnego pn. „Symbole Solidarności” bardzo cenne nagrody rzeczowe wręczył Paweł Jakubowski, radny Powiatu Płockiego; konkurs realizowany był bowiem w ramach projektu „W duszy gra… Solidarność” dotowanego przez Powiat Płocki. Z kolei pomysłodawca konkursu „Bezpieczni w ruchu drogowym podczas wakacji” – Robert Tokarski, radny gminy Radzanowo przyznał nagrodę główną w postaci wspaniałego roweru Pawłowi Czaplińskiemu; nagrody - wyróżnienia w tym konkursie otrzymały ponadto Julia Politowska i Wiktoria Pranczk. Spore emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyników konkursu na „Najpiękniejszy wianek sobótkowy w gminie Radzanowo”. Wzięło w nim udział aż 8 grup reprezentujących lokalne sołectwa. Jak podkreślały jurorki, tegoroczne wianki były prawdziwymi arcydziełami. Zwycięzcą nagrody głównej, ufundowanej przez Radnych Gminy Radzanowo, okazała się debiutująca w zmaganiach Nieformalna Grupa „Trzy Pokolenia” ze Szczytna. Miejsce II zajęły „Diabełki Sołtysa” z sołectwa Radzanowo-Lasocin, które otrzymały nagrodę ufundowaną przez członków Sekcji Wędkarskiej. Miejsce trzecie, premiowane nagrodą dyrektora CKiS, zdobyła natomiast Rada Sołecka ze Ślepkowa Szlacheckiego. Pozostałymi uczestnikami konkursu wiankowego były również: Samorządowe Przedszkole w Radzanowie, Stowarzyszenie Wesoła Chatka z Boryszewa, Zakątek nad Słupianką z Białkowa, Świetlica Wiejska z Męczenina oraz Grupa Nieformalna z Brochocina. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i artyzmu wykonania wianków. Wieczór Sobótkowy zakończył się tradycyjnie przejściem korowodu z wiankami, ich puszczeniem na wody radzanowskich stawów oraz zabawą taneczną do samego świtu prowadzoną przez Bogdana Pielaszewskiego i Michała Cioska.
Organizatorami wydarzenia byli: Wójt i Rada Gminy Radzanowo, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo, Gminne Centrum Informacji, Sekcja Wędkarska. Wśród Sponsorów, dzięki którym atrakcje dla dzieci dostępne były nieodpłatnie, znaleźli się: Sylwester Ziemkiewicz - wójt gminy Radzanowo, „TOLEX-MET” Artur Kupniewski, Paweł Jakubowski - radny powiatu płockiego, Starostwo Powiatowe w Płocku, Justyna i Piotr Lewandowscy, Firma MALAGA Jolanta i Kazimierz Ślepowrońscy, MDP Dublas i Idźkowscy Sp.j., Firma NADAR Dariusz Krysiak, Kancelaria Podatkowa Ewa Przygoda, Szkółka Iglaków „NATALIA” Krzysztof Kosieliński, Krzysztof Janecki - radny gminy Radzanowo. Wszystkim Sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl