Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
domofony


FESTYN NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI PODSUMOWANIE

Sobotni FESTYN NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI stał się okazją do wspólnej zabawy i integracji międzypokoleniowej dla mieszkańców naszej gminy.
W zaprezentowanym programie artystycznym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Amatorzy rockowego brzmienia podziwiali występ Zespołu VATAHA, który mimo panującego upału nie zawiódł swoich fanów mocnym brzmieniem i charyzmą.

Usłyszeliśmy zarówno utwory z debiutanckiego krążka, jak i nowości, które znajdą się w przygotowywanym na jesień albumie „Dokąd”. Z ludowym repertuarem przyjechali ze Słubic Grzybowianki & Grzybowiacy Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek; zaprezentowane przyśpiewki przy akompaniamencie bębna, skrzypiec i akordeonu publiczność nagradzała gromkimi brawami. Równie ciepło przyjęto liryczno-rozrywkowy repertuar Anny Czachorowskiej Anna, czyli Ani C – finalistki Szansy na Sukces. W recitalu pt. „Miłość niejedno ma imię” znalazły się przede wszystkim utwory autorskie z nagrywanego właśnie albumu „Smak Poranka”. Z kolei o urokach i mankamentach życia seniora zaśpiewał Chór „Złota Jesień” z Robert Majewski tym razem w roli i dyrygenta, i akompaniatora. Wieczorną część koncertową rozpoczął Zespół ADHD w Rogozina, czyli Martyna Murawska, Eryk Zieliński, Kacper Marciniak, Bartosz Jezierski, Marcin Ostrowski i Norbert Pałysa. Płynnie zmieniający się skład osobowy w żadnej mierze nie obniża jakości brzmienia zespołu. Za sprawą swojego mentora Norberta Pałysy zwykle sięgają po polski rock. Coraz odważniej podejmują się interpretacji hitów anglojęzycznych, jak „Shallow” (LadyGaga & Bradley Cooper).
Wspaniała rywalizacja fair play wywiązała się między drużynami startującymi w tegorocznej "Sołtysiadzie". Wbijanie gwoździ na czas, rzut kapeluszem sołtysa, obieranie ziemniaków, czy wspólny śpiew to tylko przykłady konkurencji, w jakich zmierzyły się drużyny czterech sołectw naszej gminy. I choć wspólnym mianownikiem była dobra zabawa, każdy team mocno angażował się, by stanąć na podium. Ostatecznie nagrodę pocieszenia otrzymali debiutanci z Trębina za zajęcie miejsca 4., lokatę 3. zajęło Radzanowo, 2. – Białkowo, a tytuł sprzed roku obronili zawodnicy Męczenina. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę.
Konkurencje zręcznościowe „Sołtysiady” to jedna z form zachęcania mieszkańców całej gminy do wspólnej zabawy i integracji. Podobny charakter, choć dotąd nie konkursowy, ma przygotowywanie stoisk promocyjnych. Tegoroczni wystawcy proponowali same wspaniałości. Seniorki z Gminnego Koła PPUTW częstowały ruskimi pierogami, kluskami ziemniaczanymi i ciastem drożdżowym. Zakątek nad Słupianką z Białkowa – od dziś znany jako Koło Gospodyń Wiejskich – serwował pyszne ciasta, kawę i najznakomitszą w okolicy lemoniadę. Stowarzyszenie „Anielski Kredens” z Rogozina przygotowało niezwykle kolorowy kram rękodzieła, od szkatułek po kuchenne ściereczki i fartuszki. Ogromny kunszt i precyzję widać było w przygotowaniu bajecznego wręcz kramu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Drogowiec” ze Stróżewka. Wśród serwowanych tam pyszności znalazło się m.in. ciasto marchewkowe i pajda chleba ze smalcem. Wszyscy wystawcy otrzymali podziękowanie; dyplomy i drobne upominki wręczyli: Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm RP, Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo i Paweł Jakubowski – radny powiatu płockiego.
Sobotnie wydarzenie było również okazją do zakończenia realizacji projektu "Rękodzieło łączy" Zakątek nad Słupianką z Białkowa. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce - Działaj Lokalnie oraz Ośrodka DL Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" i Powiatu Płockiego
Jak przyznał w swoim wystąpieniu wójt Sylwester Ziemkiewicz, takie wydarzenia jak sierpniowy festyn w Radzanowie są wyśmienitą okazją do wspólnej integracji, rozmów i zabawy dla wszystkich mieszańców naszej gminy i zaproszonych gości. Podziękował artystom za występy i wystawcom za przygotowane specjały, życząc wszystkim życzył miłych wrażeń z pobytu w Radzanowie.
Zabawę taneczną do późnych godzin nocnych poprowadził Zespół TALIZMAN oraz DJ Adrian.
Organizatorami FESTYNU NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI byli Wójt i Rada Gminy Radzanowo, Centrum Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo, Gminne Centrum Informacji oraz Zakład Gospodarczy przy UG w Radzanowie. Sponsorami konkursu „Sołtysiada” byli: Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo, Paweł Jakubowski – radny powiatu płockiego, TOLEX-MET Artur Kupniewski.
Fotorelacja

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl