Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu styczeń 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
domofony


Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2019

Organizowane w Gminie Radzanowo obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada już od pięciu lat gromadzą mieszkańców i zaproszonych gości na wspólnym celebrowaniu radości z życia w wolnej i suwerennej Ojczyźnie.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Franciszek Stepnowski, proboszcz parafii św. Floriana w Radzanowie. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele samorządu, mieszkańcy, harcerze oraz druhny i druhowie OSP Radzanowo, OSP Woźniki, OSP Juryszewo i OSP Nowe Boryszewo. Poczty sztandarowe wystawiły najważniejsze lokalne instytucje i organizacje – Szkoła Podstawowa w Radzanowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, OSP Radzanowo, OSP Woźniki i Polskie Stronnictwo Ludowe. W homilijnych rozważaniach o niepodległości naszej Ojczyzny ksiądz proboszcz zwrócił szczególną uwagę na siłę polskiego chrześcijaństwa przepełnionego modlitwą, która towarzyszyła naszym przodkom w momentach triumfalnych jak i podczas 123-letniej niewoli, winna towarzyszyć nam – żyjącym współcześnie, jak i przyszłym pokoleniom Rodaków. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pod obelisk upamiętniający lokalnych bohaterów walk narodowo-wyzwoleńczych. Uroczysta zmiana warty i apel poległych, podczas którego harcerze z radzanowskiej drużyny „Wędrowne Ptaki” (przyg. dh Jolanta Sochacka) i rogozińskiej drużyny „Wilcza Wataha” (przyg. dh Iwona Zalewska i dh Kamil Jakubowski) przywoływali nazwiska i notki życiorysów żołnierzy, łączników, działaczy społecznych, nauczycieli i mieszkańców, przebiegały w bardzo podniosłej atmosferze. W hołdzie wszystkim poległym symboliczną biało-czerwoną wiązankę złożył wójt Sylwester Ziemkiewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił, że obchody 11 listopada w gminie Radzanowo mają ponadczasową wartość, gdyż opierają się o wspólnotowe świętowanie radości z życia w niepodległej Polsce.
Ostatnią częścią obchodów był koncert zorganizowany w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, podczas którego zgromadzona publiczność wspierała występujących artystów wspólnym śpiewem najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych. Tradycyjnie program artystyczny rozpoczęło odśpiewanie całości „Mazurka Dąbrowskiego”. Po „Ułanach”, „Pierwszej Brygady” i „Sercu w plecaku” zabrzmiała również dramatyczna w swym przekazie „Kolęda Warszawska”. Obok wokalistów CKiS przygotowanych przez Agnieszkę Orankiewicz i chóru „Złota Jesień” z Robertem Majewskim wspaniały popis dały przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Radzanowie pod kierunkiem dyr. Izabeli Tomaszewskiej oraz chórzystki Szkoły Podstawowej w Radzanowie pod kierunkiem Tomasza Zalewskiego. Za pomoc w organizacji składamy podziękowania wszystkim instytucjom i organizacjom, które włączyły się w uroczystości Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

FOTORELACJA

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl