Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu kwiecień 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5
week 15 6 7 8 9 10 11 12
week 16 13 14 15 16 17 18 19
week 17 20 21 22 23 24 25 26
week 18 27 28 29 30
domofony


WOŚP 2020

"WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD" - obok takiego hasła przewodniego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Mieszkańcy i Wolontariusze gminy Radzanowo nie mogli przejść obojętnie. Nasza Orkiestra złożona z dzieci, młodzieży, darczyńców, licytujących i wielu, wielu ludzi dobrej woli zagrała wprost idealnie!!!

Po sobotniej obecności w lokalnych punktach handlowych w ramach wydarzenia pn. Plenerowe Kolędowanie, 55-osobową grupę kwestujących i ich Opiekunów czekała bardzo pracowita niedziela. Wolontariusze wprost prześcigali się w pomysłach, by skutecznie zachęcać Mieszkańców do wręczania datków przeznaczonych na nowoczesny sprzęt medyczny do dziecięcej diagnostyki zabiegowej. Od wczesnych godzin porannych, w niedzielę 12 stycznia, kwestowali na ulicach wielu miejscowości, wyrażając swą wdzięczność uśmiechem, niekiedy łezką wzruszenia i oczywiście czerwonymi serduszkami WOŚP.
Tuż po godzinie 14:00 hala sportowa w Radzanowie zapełniała się artystami, których występy uświetniły program Koncertu 28. finał WOŚP w gminie Radzanowo. Stoiska z pysznymi łakociami przygotowane przez Społeczność Samorządowego Przedszkola w Radzanowie, a także przez Stowarzyszenie Wesoła Chatka zwabiały przybyłych aromatem kawy, wybornymi ciastami oraz świeżo wypiekanymi goframi. Dzięki uprzejmości i wsparciu finansowemu Radnych Gminy Radzanowo najmłodszych zabawiała grupa animatorów Bawidełko. Troszkę starsi wzięli brali udział w warsztatach prowadzonych przez Zakątek nad Słupianką.
Występy artystyczne przeplatały licytacje prowadzone przez Bogdana Pielaszewskiego i harcerki SP w Radzanowie Olę i Karolinę. Obecny wśród Mieszkańców Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo tradycyjnie wylicytował zestaw maskotek, by następnie przekazać je dzieciom z radzanowskiego przedszkola. Podobnie uczynił radny Robert Tokarski, który wylicytował maskotkę - rekina podarowanego na 28. Finał WOŚP przez Sekcja Wędkarska przy CKiS Radzanowo.
Podczas zawieranych transakcji padały prawdziwe rekordy. Najcenniejsza okazała się ponownie KONSTYTUCJA RP z okolicznościową dedykacją od Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP nabyta przez radnego powiatowego Pawła Tokarskiego. Imponująco przebiegała również rywalizacja o DZIEŃ W FOTELU Starosty Płockiego od Mariusz Bieniek. Zwycięzca Tomasz Opólski  odebrał wygrany voucher z rąk samej Wicestarosty Iwona Sierocka. Piłki, koszulki z autografami sportowców i sędziów (dziękujemy za cudowny zestaw gadżetów przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Płocku), gadżety 28. Finału WOŚP (tu szczególne podziękowania za pomoc w rozszerzeniu asortymentu dla Wojciecha Janowskiego), a także vouchery na usługi lokalnych firm bardzo szybko znajdowały nowych właścicieli. Dużym zainteresowaniem cieszył się bogato zaopatrzony Sklepik WOŚP oraz Kiermasz Książek.
Spontaniczne tańce, ćwiczenia resuscytacji, kolędowy występ Przedszkolaków z Rogozina (przyg. Kamila Zielińska i Beata Kisio), czy trzyletnia Marysia z koszem własnoręcznie wykrawanych pierników to tylko przykłady spontanicznych inicjatyw, gdyż powiał u nas bardzo pozytywny "WIATR W ŻAGLE".
Za pomoc w organizacji programu artystycznego podziękowania płyną do artystów Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie, Norberta Pałysy, Jerzego Jakowskiego, Iwony Zalewskiej, dla Chórzystów Złotej Jesieni i Roberta Majewskiego, Tomasza Sarniaka, wokalistek i tancerzy CKiS przygotowanych przez Agnieszkę Orankiewicz, Paulinę Walczak.
Za cudowną atmosferę każdemu z Państwa przesyłam serdeczne pozdrowienia.
 
Wolontariusze oraz Rodzice i Opiekunowie Wolontariuszy!!! - to WY i Darczyńcy jesteście najcudowniejsi. Ludzi Dobrej Woli jest znacznie więcej... Tak wielu z Was przyniosło do naszego Sztabu gadżety i fanty na licytacje i loterię - nawet w czasie trwania finałowego koncertu, dziękujemy.
 
Nie sposób wszystkich wymienić, więc każdemu, kto choćby w najmniejszy sposób przyczynił się do uświetnienia 28. Finału WOŚP w gminie Radzanowo bardzo dziękujemy. Możemy być wspólnie z siebie dumni, bo po raz kolejny udowodniliśmy, że POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE!!!
 
Z Orkiestrowym pozdrowieniem, Magda Kosielińska, szefowa Sztabu #4840 wraz z najlepszym teamem pod słońcem Agnieszka Pełka-Ziemkiewicz, Radosław Karwowski, Elżbieta Zalewska oraz Aneta Rutkowska.
 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl